5 zabaw dla aktywnych maluchów

Twojego malucha rozpiera energia i wszędzie go pełno? Zaproponuj mu zabawy ruchowe – to pomoże mu rozładować nagromadzoną energię. Oto nasze propozycje na proste zabawy, które możecie urządzić w domu.

Trafianie do celu

Zgnieć stare gazety w kulki, wyznacz cel, do którego będziecie musieli trafić kulką (może to być plakat na ścianie, kosz zrobiony z dużego pudła). Celem możecie też był wy sami. To świetny sposób zabawę i na rozładowanie energii.

Skakanie

Nic się nie stanie, jeśli dziecko zamiast na podwórku poskacze w domu. Skakać można z miejsca na miejsce (można wykorzystać do tego wzorki na dywanie, np. dziecko ma doskoczyć do kwiatka lub kreski). Skacząc można też odtworzyć wcześniej ułożony ze sznurka lub skakanki wzór.

Taniec

To kolejny sposób na rozładowanie rozpierającej dziecko energii, a także na świetną zabawę. Tańczcie razem, możesz próbować przemycać w tańcu elementy gimnastyki, którą dziecko nie zawsze chce robić.

Naśladowanie zwierząt

To świetny sposób na gimnastykę dla dziecka. Udawajcie że jesteście różnymi zwierzętami i pokazujcie jak one się zachowują. Na przykład jesteście kotami i wyciągacie grzbiety do góry, następnie możecie się zamienić w żabki i skakać tak jak one, lub w niedźwiedzie i chodzić na zewnętrznych krawędziach stóp (dobre ćwiczenie na płaskostopie).

Tor przeszkód

Z krzeseł, stołków, poduszek, jaśków i pudełek możecie stworzyć dla malucha tor przeszkód, który trzeba pokonać. Aby to zrobić, dziecko będzie musiało przeciskać się, pełzać, przeskakiwać i mijać przeszkody.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *